+48 727 694 757
Zamów rozmowę

Dzięki tym prostym trickom Twój salon natychmiast stanie się bardziej elegancki

Jeśli zależy Ci na wnętrzu domu, w którym każdy element wystroju będzie do siebie pasował i tworzył spójną całość, na pewno zastanawiasz się, jakie są proste sposoby na realizację tego celu. Do zaaranżowania funkcjonalnego, perfekcyjnego salonu, musisz przede wszystkim zadbać o odpowiednio dobrane meble oraz dodatki. Jakie są proste tricki na bardziej elegancki salon? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule!

Elegancki salon – jakie kolory i tkaniny wybrać?

Strefa wypoczynku jest najważniejszą częścią każdego salonu, dlatego zadbaj koniecznie o to, aby meble wypoczynkowe, takie jak narożnik, sofa czy towarzyszące im fotele, były wygodne oraz wykonane z dobrej jakości materiałów. Kolory powinny być raczej stonowane. Jeżeli chcesz postawić na odważniejszy kolor, wybierz eleganckie i ponadczasowe rozwiązanie, takie jak granat czy zieleń.

Dobrym pomysłem będą odcienie szarości oraz kolory ziemi, takie jak brąz czy beż. Obicia mebli powinny być wykonane z tkaniny wysokiej jakości, która jest miękka i naturalna w dotyku. Nie wahaj się postawić na welur, który jest tkaniną odbijającą światło, a co za tym idzie, dającą efekt eleganckiego, luksusowego salonu. Jeśli nie czujesz się pewnie w kwestii wyboru odpowiednich materiałów, weź koniecznie pod uwagę projekt urządzenia wnętrza domu z biura projektowego Warszawa, czyli prosty sposób na zaaranżowanie pomieszczeń zgodnie z najwyższymi standardami.

Elegancki salon – jaki stolik kawowy sprawdzi się najlepiej?

Poza sofą i fotelami równie ważny jest stylowy i elegancki stolik kawowy. W ponadczasowym salonie najlepiej sprawdzi się elegancki model wykonany w dobrym guście, na przykład z metalu i szkła lub z drewna z metalowymi nogami. Szlachetne złoto, miedź czy mosiądz zawsze dają wrażenie elegancji, ale pamiętaj, aby stosować te kolory z umiarem.

Elegancki salon – zasłony i firany

W ponadczasowym i eleganckim salonie bardzo ważną rolę odgrywają tkaniny, które dopełniają wystroju każdego salonu. Wybierając firany i zasłony, postaw na dobre jakościowo, gładkie tkaniny. Jeśli zasłony będą bardziej mięsiste i grubsze, salon będzie wyglądał bardziej klasycznie i luksusowo.

Jeśli stawiasz na minimalizm, na oknach zawieś tylko jeden dodatek – firany, zasłony lub rolety. W bogatszej wersji możesz zdecydować się na połączenie zasłon z grubszego materiału i delikatnych firan woalowych. Zrezygnuj z połączenia rolet z firanami – tak udekorowane okna mogą zbytnio przyciągać uwagę, odwracając ją jednocześnie od innych dekoracji i pięknych welurowych mebli czy efektownego stolika.