+48 727 694 757
Zamów rozmowę

Jak urządzić kawiarnię, w której jest niewiele miejsc siedzących?

Kawiarnia to miejsce, które powinno przyciągać do siebie aromatem kawy oraz klimatycznym wystrojem. Goście chętniej spędzają czas w miejscu ładnie i estetycznie zaaranżowanym. W jaki sposób urządzić kawiarnię z niewielką ilością miejsc siedzących?

Barwy, oświetlenie i muzyka

Każda kawiarnia powinna być urządzona w taki sposób, aby ludzie chętnie spędzali w niej czas. Niektórzy udają się do niej w celu wypicia aromatycznego napoju i poczytania gazety, pracy przed komputerem, a inni na randkę tudzież spotkanie z przyjaciółmi. W takim miejscu każdy powinien znaleźć dla siebie kąt. Projektując lokal, należy pamiętać o zastosowaniu ciepłych kolorów. W przypadku niewielkich powierzchni najlepiej postawić na jasne barwy. Aby spotęgować wrażenie przyjaznego miejsca, warto sięgnąć po punktowe oświetlenie. Polecane są zwłaszcza lampy z klimatycznymi okrągłymi kloszami i nastrojową, ciepłą barwą żarówek.

Mając niewiele miejsc siedzących do dyspozycji, trzeba zadbać o maksymalną wygodę gości. Osoby odwiedzające lokal będą wdzięczne za takie udogodnienia jak np. miękkie poduszki czy gniazdka w pobliżu stolików. Atutem kawiarni mogą stać się stojaki czy półki, na których znajdzie się świeża prasa lub najnowsze książki. Istotnym elementem lokalu jest także nagłośnienie. Ludzie chętniej spędzają czas przy delikatnej muzyce, aniżeli w ciszy.

Dekoracje kawiarni

Aby kawiarnia nie wydawała się pusta i smutna, trzeba zadbać o odpowiednią ilość dekoracji. Warto pamiętać, o tym, jak duże znaczenie mają detale wnętrza. Klimatyczne obrazy, fototapety na ścianach, rzeźby na parapetach, pięknie wyszywane obrusy- wszystkie te elementy dodają miejscu uroku i charakteru. W projektach współczesnych kawiarni nie brakuje także dużej ilości zieleni. Rośliny sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej przytulna, pełna życia i przyjazna.

Wyposażenie kawiarni – o czym należy pamiętać?

Urządzając kawiarnię z małą ilością miejsc siedzących, trzeba pamiętać, aby przestrzeń przyciągała wzrok klientów, ponadto była funkcjonalna. Trzeba zachować jednolity styl wszystkich elementów, zaczynając od dekoracji ściennych, przez obrusy, zastawę aż do uniformu pracowników. Dużą uwagę należy poświęcić samej dekoracji stołu. Romantyczne świeczniki, eleganckie obrusy i świeże kwiaty w wazonie, z pewnością zostaną docenione przez gości kawiarni.

Projektowanie wnętrza okazuje się często dużym wyzwaniem. Aranżacja restauracji Warszawa biuro projektowe – czy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów? Jak najbardziej, dzięki pomocy stworzymy oryginalne i interesujące wnętrze, pozytywnie odbierane przez klientów.