;
+48 727 694 757
Zamów rozmowę

Nowe trendy w aranżacji wnętrz na 2023 rok: co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykładamy do wyglądu naszych mieszkań. Chcemy, aby były one funkcjonalne, estetyczne i jednocześnie wygodne. Aranżacja wnętrz to dziedzina, która stale się rozwija odzwierciedlając zmieniającą się modę i poglądy społeczeństwa na estetykę. W tym artykule przedstawimy najnowsze trendy wnętrzarskie 2023, które warto poznać.

Aranżacja wnętrz: kolory i motywy

Wybór kolorów do aranżacji wnętrz zależy przede wszystkim od preferencji estetycznych mieszkańców i tematu motywów. Ważne jest, aby wybrać kolory, które będą podkreślać charakter właścicieli i odpowiadać stylowi pomieszczenia, jednocześnie harmonizując ze sobą.

Główne motywy wnętrzarskie na 2023 rok to:

  1. Skandynawski — minimalizm, jasne akcenty, naturalne materiały, geometryczne wzory.
  2. Etniczny — łączenie elementów z różnych kultur, naturalne drewno, intensywne kolory, bogate wzory.
  3. Vintage — meble i dekoracje z przeszłości, pastelowe kolory, motywy roślinne.
  4. Industrialny — cegła, beton i inne materiały naturalne w surowym wykończeniu, ciemne kolory, ścisła geometria.

Niezależnie od wybranego kierunku w aranżacji wnętrz, projektanci stawiają na zwięzłe kolory, swobodę przestrzeni, naturalne tekstury i elementy. Dzięki temu mogą stworzyć przytulną atmosferę, odzwierciedlając estetykę natury.

Materiały i tekstury w aranżacji wnętrz

Odpowiednio dobrane materiały i tekstury odgrywają kluczową rolę w tworzeniu aranżacji wnętrz, ponieważ wpływają na ogólny wygląd i atmosferę pomieszczenia, nadając mu charakter, styl i kompletność. 

Wśród najbardziej popularnych materiałów w aranżacji wnętrz 2023 znajdują się:

Oprócz wpływu na wygląd i atmosferę pomieszczenia, materiały i tekstury mają również wpływ na jego funkcjonalność i łatwość pielęgnacji. Na przykład, naturalny kamień jest łatwy do utrzymania w czystości w łazience, kuchni i przedpokoju — dlatego materiał ten jest często wybierany jako podłoga, na której mogą wystąpić «ekstremalne» warunki.

Wyposażenie wnętrz

Wyposażenie należy dobierać pod wybrany styl, materiały i kolory. Ich wygląd musi komponować się wraz ze ścianami, oknami, podłogami i innymi elementami pomieszczeń. Aktualnie w zakresie poszczególnego wyposażenia popularne są:

Trendy wnętrzarskie 2023 to nic innego jak estetyczne połączenie kolorów, motywów, wyposażenia i materiałów w jedną komponującą ze sobą całość. Wykorzystaj nasze wskazówki, aby dopasować wystrój do swoich preferencji!