+48 727 694 757
Zamów rozmowę

W pakiecie kompleksowym, projektujemy wnętrza i oferujemy nadzór architektoniczny nad wykonawstwem. Co to dokładnie oznacza?

Nadzór architektoniczny jest niezbędnym rozwiązaniem z punktu widzenia realizacji projektów aranżacji wnętrz. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku kontroli praw autorskich w budownictwie, również w tym przypadku nadzór architekta wnętrz nad wykonawstwem obejmuje szereg działań mających na celu:

Prace realizowane przez projektanta wnętrz a nadzór architektoniczny

Praca wykonywana przez autora projektu aranżacji wnętrz w naturalny sposób kojarzy się z rolą twórcy, co implikuje obowiązek sprawowania nadzoru architektonicznego. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego projektant ma przypisany obowiązek w postaci sprawowania nadzoru architektonicznego na zlecenie:

Nadzór ten obejmuje między innymi sprawdzenie zgodności robót budowlanych z projektem oraz uzgadnianie ewentualnych rozwiązań alternatywnych wskazanych przez kierownika projektu lub inspektora nadzoru inwestorskiego. Różnica pomiędzy kontrolą praw autorskich a nadzorem architektonicznym polega na tym, że w przypadku projektów architektoniczno-budowlanych, w tym np. w zakresie aranżacji wnętrz, obowiązek kontroli praw autorskich ma charakter prawny i wynika bezpośrednio z rozwoju projektu. Należy podkreślić, że kompetentną kontrolę powinien sprawować sam autor projektu danego wnętrza.

Decyzja o sprawowaniu kontroli architektonicznej przez projektanta należy do inwestora, który może zobowiązać go do sprawowania tej kontroli zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Warto przy tym wiedzieć, że co do zasady projektant nie może jednostronnie odstąpić od tego obowiązku bez zgody inwestora.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ tak rozumiany nadzór architektoniczny może wynikać z decyzji właściwego organu, która może nałożyć obowiązek powołania inspektora nadzorującego inwestora i zapewniającego kontrolę architektoniczną obiektu w przypadku, gdy prace instalacyjne lub budowlane cechują się wysokim poziomem skomplikowania lub mogą mieć wpływ na środowisko.

Taki stan rzeczy oznacza, że obowiązek w postaci sprawowania przez projektanta wnętrz nadzoru architektonicznego stanowi integralną część procesu tworzenia i realizacji projektów wyposażenia wnętrz. Jest to obowiązek wynikający z charakteru realizowanego przedsięwzięcia oraz przepisów prawa budowlanego.

Projektanci wnętrz Warszawa z nadzorem architektonicznym

Nasza oferta obejmuje kompleksowe usługi projektowe z zakresu architektury wnętrz dla klientów z Warszawy i okolic, poszukujących unikalnych rozwiązań wraz z nadzorem architektonicznym. Tworzymy projekty indywidualne, dostosowane do Twoich preferencji i potrzeb.

W ramach wyposażenia oferujemy kilka możliwości rozbudowy, dostosowanych do różnorodnych preferencji. Nasza oferta obejmuje m.in.: dokładne pomiary, wypełnienie ankiety, plan pomiarów oraz dwie opcje układu, z możliwością wyboru optymalnego rozwiązania. Oprócz tego trzymasz również schematy rozmieszczenia mebli, podglądy projektów i szczegółowe obrazy 3D, dzięki którym będziesz mógł lepiej zobaczyć efekt końcowy.

Skontaktuj się z nami, a dowiesz się, ile kosztuje projektowanie wnętrz w Warszawie z nadzorem; poznasz również inne szczegóły z tym związane.